BİLGİSAYAR VE İNTERNET


Bilgisayarla ilgilenmeye 1985 yılında bir arkadaşımdan ödünç aldığım ATARI ile başlamıştım. BASIC komutları ile basit programlar yapmak olduça eğlenceli idi. 1991 yılında kendime bir Austin 286-16 almıştım. O tarihte nerede ise kullanılmış bir otomobil fiyatına malolan bu bilgisayarı muayenehanemde hâlâ kullanmaya devam ediyorum. 1996 sonunda bir P-133'ü aldım. 1999 Mart ayında ise şu anda kullandığım P-II-350'yi aldım. 1997 başlarından itibaren internete bağlandım. Şubat 2001'in büyük ekonomik krizinden hemen önce bir P-III-600 notebook aldım. Şimdi taksitlerini ödemeye çalışıyorum ama, doğrusu çok işime yarıyor.

1994'te çalıştığım hastanedeki servisimize de bilgisayar alınmasını sağladım. Kliniğimizde ihtisas eğitimlerini tamamlayan hekimlerin tezleri, seminer, tebliğ ve bilimsel makalelerin yazımı ve istatistiki hesaplamalar konularında bilgisayar kullanımına devam edilmektedir. 1999 yılından itibaren klinik olarak da internet bağlantımız kuruldu.

Vakıf Gureba Hastanesinin ise uzunca bir süredir internet bağlantısı var. Fakat hastanenin web sayfaları genellikle aktif durumda değil. Vakıf Gureba Hastanesi İçin Tıklayın

Bilgisayar ve internetin genel ve tıbbî maksatlı kullanımının yanı sıra, klasik edebiyat ve musiki alanında kullanım imkânları da ilgimi çeken ve üzerinde çalıştığım konulardır.